Czyszczenie parą - Jak to działa?

Czyszczenie parą to proces nanotechnologiczny, polegający na aktywowaniu jonów minerałów rozpuszczonych w wodzie. Pod wpływem bardzo wysokiej temperatury rośnie ich energia wewnętrzna, a co za tym idzie, także prędkość. Dzięki temu potraą rozbić struktury brudu oraz błony komórkowe bakterii, grzybów i innych patogenów. Proces ten szybko zabija mikroorganizmy, zostawiając czyszczoną przestrzeń niemal sterylnie czystą.

icon-9

Dezynfekuje

Para o temperaturze powyżej 120oC niszczy i eliminuje mikroorganizmy (w tym roztocza), nawet te zagnieżdżone w trudno dostępnych miejscach.

icon-1

Wdziera się w brud

Ciepło rozpuszcza osady, oleje i tłuszcze, czyniąc je łatwymi do usunięcia z czyszczonych powierzchni.

icon-10

Eliminuje zapachy

Para posiada właściwości neutralizujące zapachy, co polepsza komfort pracy w wyczyszczonym tą metodą pomieszczeniu.

icon-2

Przyjazna urządzeniom elektrycznym

Para o wilgotności ok. 5% może być używana do czyszczenia urządzeń elektrycznych oraz czujników i osprzętu elektronicznego, bez obawy spowodowania spięć i ich zniszczenia.

icon-3

Oszczędza wodę

Redukuje do 95% zużycia wody - jest ekologiczna! Ilość wody, którą w ciągu 1 godziny zużywa myjka ciśnieniowa wystarcza na 20 godzin pracy naszego urządzenia.

icon-11

Minimalizuje odpady

Minimalna ilość wody użyta do czyszczenia umożliwia zastosowanie tej technologii w miejscach i pomieszczeniach, gdzie nie ma instalacji odprowadzających ścieki.

icon-4

Oszczędza czas

Niska wilgotność w połączeniu z wysoką temperaturą powoduje, że czyszczone urządzenia mogą być szybko uruchamiane. Dzięki temu redukuje się czas przestojów.

icon-5

Nie zmienia wilgotności

Nie powoduje zwiększenia wilgotności, co jest istotne w miejscach, gdzie ewentualna kondensacja pary mogłaby spowodować problemy jakościowe.

icon-6

Nie rozpyla brudu

Minimalny rozprysk zanieczyszczeń i wilgoci w porównaniu z czyszczeniem wodą lub powietrzem oznacza mniej kłopotów ze sprzątaniem po właściwym czyszczeniu.

icon-8

Nie narusza struktury powierzchni

Ciśnienie pary nie powoduje zniszczenia powierzchni, czujników, silników, zerwania plomb czy rozszczelnienia elementów.

icon-7

Nie potrzebuje chemii

Czyszczenie parą nie wymaga środków chemicznych, więc nie powoduje uczuleń i alergii. Nie pozostawia po sobie resztek preparatów na czyszczonych powierzchniach.